TDK’da Başarı; “Kişinin yetenek ve yetişmeye bağlı olarak gösterdiği ansal ya da eylemsel etkinliklerinin olumlu ürünü.” olarak tanımlanır.

Bankamatik ; Fransızca kaynaklı “otomatik” sözcüğü örneksenerek ”banka” ile “otomatik” sözcüğünün “–matik” bölümünden oluşturulmuş yakıştırma bir sözcüktür.

BaşarıMatik de yakıştırma bir sözcük olan “bankamatik” sözcüğünden esinlenerek 24.12.2016 tarihinde tarafımdan oluşturulmuş bir sözcüktür.

Kelime anlamı olarak başarı ve otomatik sözcüklerinin birleşiminden oluşturulmuştur ve “Otomatik Başarı” manasına gelmektedir.

Bu sitenin kuruluş maksadı, bilimsel metodlara dayanarak kişiyi başarıya götürecek yolları araştırarak yayınlamak ve de bu içerik dahilinde yazılarak yayınlamaktır.

Sitenin kurucusu ve sahibi olarak sırasıyla;

  • NLP Practitioner Eğitimi
  • NLP Master Practitioner Eğitimi
  • NLP Trainer Eğitimi (Eğiticinin Eğitimi)
  • Profesyonel İletişim Uzmanlığı Eğitimi
  • Beden Dili Uzmanlığı Eğitimi ve sertifikalarını aldım ve kendini geliştirmeye çalışan biri olarak, öğrendiklerimi herkesin anlayabileceği şekilde aktarmaya karar verdim. (*NLP; Neuro Linguistic Programming-Sinir Dili Programlama)

İnsanları başarılı olmaya yönlendiren asıl şeyin, iyi belirlenmiş ve yerinde  sorular olduğunun bilinciyle hareket ederek, sorular sorup cevaplar vermeye çalıştım. Sitenin kuruluş felsefesine uygun olması açısından site akışını da bu soru-cevap tekniğine uygun olacak biçimde şekillendirmeye çalışacağım. Eh tabi gelişen dünyada sorular hiç bir zaman bitmeyeceğinden, cevaplar da sürecek ve bu şekilde de sitenin gelişimi de süreklilik kazanacaktır.

Umarım amacıma ulaşır ve mümkün olan en fazla sayıda insana kendi hayatlarında değişim gerçekleştirebilmeleri konusunda yardımcı olabilirim. Yazacağım ve sizlerle paylaşacağım yazılarıma ne kadar etkileşimde bulunabilir ve ne kadar çok etkileşimde bulunabilirseniz, BaşarıMatik sitesi ve sisteminin de bir o kadar daha faydalı olacağıma inanıyorum.

Sevgiyle ve pozitif kalın..