Görünmez Adam

Bazen size de olur mu bilmem, görünmez olduğunuzu hissettiğiniz..Oradasınızdır tüm varlığınızla ama sizi gören olmaz. Bir şeyler anlatmaya, bir şeyler ifade etmeye çalışırsınız ama sizi duyan olmaz..Tıpkı..tıpkı ruhlar aleminden gelmiş bir hayalet gibisinizdir..Konuşursunuz ve hatta bağırırsınız..Bazen hıçkıra hıçkıra ağlarsınız ama gören duyan olmaz sizi..

Böyle anlar yaşadığımda aynanın karşısına geçer kendimle sohbet eder, kendi kendime içimi dökerim..Gözlerim dolar bazen, gözlerimin dolduğunu aynada gördüğümde, aynadaki yansımama içim acır, daha bir dolar gözlerim..O kadar ki şöyle candan bir sarılıveresim gelir..Sarılıp sırtını yavaşça sıvazlayarak: “Hişş..tamam..tamam..geçti, bak ben buradayım..merak etme..sakin ol ve kendini topla..Hayat işte bazen oluyor böyle şeyler” diyesim gelir..

Ya da yalnız kalacağım anın gelmesini iple çekerek özlemle beklerim böyle anlarımda..Sonra vakit tamam olunca koşarak yalnızlığıma sığınırım.. Yalnızlığım en kuytu hazinemdir benim..Kimsenin bilmediği, bilmesini de istemediğim sığınağım..Öyle huzur dolarım ki kendi sığınağımda..Önce sımsıkı sarılırım bedenime ruhumla..Öpüp okşarım saçlarımı sonra..Şefkatle bakarım çocuk ruhuma..Evet çocuk ruhum..Yaşım kaç olursa olsun, içimde hep yaşattığım o küçük çocuk ruhuma dönerim ben görünmez olduğumda..

“Yaşam zor..Hayat acımasız” klişelerini duyarak geçer hepimizin günleri..Hayatın zorluğunun da acımasızlığının da sebebi başka mahluklarmış gibi bir de “çık çık” eder ayıplarız olan biteni..Oysa insanoğlunun tam da kendisi değil midir bedenleri ve ruhları yaralayan? Doğa değildir ki bunu yapan, yaşananlar doğal olsun..Herkes onu suçlar..bunu suçlar..şunu ayıplar..Bakmaz kimse kendisine ve kendisini sorgulamaz hiç..Empati sözcüğünün kaç kişi anlamını bilir? Ya kaç tane anlamını bilen empati yapmayı denemiştir?

İşte böyle..Görünmez olduğunuz anlarınız oluyor mu sizin de? Çocuk ruhunuzu hala yaşatıyor musunuz en derinlerinizde..? Peki ya acil durum hallerinde kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir sığınak inşa ettiniz mi ruhunuzda? Siz de kendi kendinize sevip okşadınız mı ruhunuzu benim gibi..? Öyleyse paylaşın, paylaşın ki bilsin herkes yalnız olmadığını ve tek görünmez adamın kendisi olmadığını..

 

 

 

Cevap yazın