Gökkuşağı az da olsa yağmur yağmadan gözükmez!

Siz hiç yağmur yağmadan, gökkuşağı gördünüz mü? Bir an bile düşünmeden cevabınızı net bir şekilde “hayır” olarak verdiniz değil mi? Bilimsel olarak da kısa bir açıklama eklemek gerekirse “Gökkuşağı, güneş ışınlarının yağmur damlalarında veya sis bulutlarında yansıması ve kırılmasıyla meydana gelen ve ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik bir olaydır.”

Hayatımız boyunca karşılaştığımız acı tatlı tüm hadiseler de aynen gökkuşağının renkleri gibidir. Hepimizin hayatında çalkantılı süreçler olabilir. Bu süreçlerden geçtikçe yeni yeni tecrübeler edinerek yolumuza devam ederiz. Tüm bu yaşananlar ise bir arada gökkuşağının renklerini oluştururlar.

Hayatımız baştan sona tek düze bir şekilde devam etmiş olsaydı, hislerin, insanların ve yaşanmışlıkların birbirinden farkını anlayabilmemiz mümkün olmazdı. Bir önceki yazım “Her insan size bir şey katar” da da bahsettiğim gibi, farklı insanlar bizde farklı bakış açılarının oluşmasını sağlar. Böylece bizler için önemli olan şeylerin farkına varırken, onların değerini de bir kez daha anlamış oluruz. Her zaman mutlu olduğunuzu düşünün, öyle bir durumda bunun değerini gerçek anlamda bilebilir miydiniz? Lütfen bu konuyla ilgili varsa fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Herkese az yağmurlu, bol güneşli günler!

Cevap yazın