BaşarıMatik Nedir?

Her ne kadar Hakkımızda Sayfasında da benzer şekilde anlatmış olsam da, kurmuş olduğum sitenin ve de kurmaya çalıştığım sistemin ismi olan BaşarıMatik sözcüğünün ortaya çıkışı ile kısa bir bilgilendirme yaparak ilk yazımı yayınlamak istiyorum.

Almış olduğum eğitimler ve yapmış/yapmakta olduğum araştırmalar aracılığıyla, insanları başarıya götüren yolları keşfetmeye çalıştım. Başlangıçtaki amacım; kendim için bunları araştırmak ve öğrenmekti, fakat zaman içerisinde yeni şeyler öğrenmenin en etkili yolunun, öğrendiklerini diğer insanlara da öğretmek olduğunu fark ettiğimden, öğrendiklerimi başta etrafımdaki insanlar olmak üzere, ulaşabileceğim tüm insanlarla paylaşmaya karar verdim. Bu siteyi kurarak da ilk adımımı atmış oldum. Şimdi gelelim BaşarıMatik sözcüğünün nasıl ortaya çıktığına..

TDK’da Başarı; “Kişinin yetenek ve yetişmeye bağlı olarak gösterdiği ansal ya da eylemsel etkinliklerinin olumlu ürünü.” olarak tanımlanır.

Bankamatik ; Fransızca kaynaklı “otomatik” sözcüğü örneksenerek “banka” ile “otomatik” sözcüğünün “–matik” bölümünden oluşturulmuş yakıştırma bir sözcüktür.

BaşarıMatik de yakıştırma bir sözcük olan “bankamatik” sözcüğünden esinlenerek 24.12.2016 tarihinde tarafımdan oluşturulmuş bir sözcüktür.

Kelime anlamı olarak başarı ve otomatik sözcüklerinin birleşiminden oluşturulmuştur ve “Otomatik Başarı” manasına gelmektedir.

Bu sitenin kuruluş maksadı, bilimsel metodlara dayanarak kişiyi başarıya götürecek yolları araştırarak yayınlamak ve de bu içerik dahilinde yazılarak yayınlamaktır.

Cevap yazın